Prevence

Mytí rukou

Velmi účinnou metodou prevence nákazy je pravidelné mytí rukou mýdlem pod tekoucí vodou po dobu alespoň 30s. Vše, co k tomuto kroku potřebujeme (vodu a mýdlo), nalezneme doma. Nevíte, jak na to? Vyzkoušejte jednotlivé kroky zobrazené v letáčku. Ruce si myjte nejen před jídlem, ale pokaždé, co se dotkneme předmětů, na které před námi mohl sáhnout někdo jiný, jako jsou madla v dopravních prostředcích, zábradlí, nákupní košíky, tlačítka platebních terminálu a peněz. Ruce si samozřejmě myjeme i po příchodu z venku, po hlazení domácího mazlíčka, po kontaktu se surovinami během vaření, po vynesení odpadků a po návštěvě kolektivu.

Stáhněte si návod na správné umytí rukou, vytiskněte si ho a vylepte si ho nad umyvadlo.


Stáhnout:

Stáhněte si leták se základními informacemi, které vydal ČČK a TV Prima..


Stáhnout:

Dezinfekce rukou

V současné době je na trhu k dostání velké množství dezinfekčních prostředků, se kterými můžete rychle a spolehlivě provést dezinfekci dezinfekci rukou, předmětů denního používání a své domácnosti. Dezinfekční prostředky vás oproti běžným úklidovým prostředkům zbaví nebezpečných virů, bakterií i plísní.

S dezinfekcí rukou se to ale nesmí přehánět. Přílišné používání dezinfekce na ruce může způsobit vysušení kůže, vyrážky, ekzémy a až závažné zdravotní komplikace.